Mail do e-Sixt Sixt Slovensko.
 Kvalitné služby  1912   Martin Sixt zakladá spoločnosť "Sixt Autofahrten und Selbstfahrer". Zahajuje svoju činnosť so siedmimi autami - štyrmi Mercedesmi tromi Luxus-Deutz-Landaulets. Sixt vlastní jednu z prvých autopožičovní v Nemecku, špecializujúcu sa na denné prenájmy a cestovanie. Klientelu tvoria predovšetkým členovia Britskej šľachty a majetní Američania.
  1914   Automobily s vodičmi sú zabavené pre potreby armády.
  1919   Martin Sixt kupuje priestory v Seitzstrasse 11 v Mníchove, kde ešte aj teraz môžeme nájsť jednu z najnavštevovanejších Sixt pobočiek v meste.
  1927   Martin Sixt odovzdáva spoločnosť svojmu synovcovi Hansovi Sixtovi. Osemvalcová Isofta-Frascini a veľký šesťvalcový Renault sa pridávajú k prenajímaným automobilom. Kvôli problémom s nákupom náhradných dielov pre cudzie automobily, firma Sixt od r.1929 používa len automobily značky Mercedes.
  1938   Ekonomický bojkot v Nemecku zanecháva hlboké stopy na cestovaní a tým aj na obchode s prenájmom automobilov. Sixt je ovplyvnený prudkým pádom prijmov.
  1939   Nemecký Wehrmacht zabavuje všetky vozidlá patriace Sixtu. Len sedemmiestny Mercedes 230 Landaulet je ukrytý v stodole, aby tu prečkal bez úhony vojnu.
  1945   Martin Sixt umiera v máji 1945. Jeho dosavadné životné a obchodné úspechy sú pochované vo vojnových troskách.
  1946   Martin Sixt umiera v máji 1945. Jeho dosavadné životné a obchodné úspechy sú pochované vo vojnových troskách.
  1948   Ako prvý v Európe prevádzkuje Hans Sixt radio taxi, a to v Mníchove. Príslušenstvo je dovezené zo Spojených Štátov.
  1951   Založenie autopožičovne "Auto Sixt".
  1966   Otvorenie prvej kancelárie na letisku vo Franfurkte nad Mohanom a Mníchove.
  1967   "Auto Sixt" je prvou spoločnosťou, ktorá uviedla na trh program leasingu automobilov.
  1969   Erich Sixt, súčasný predseda predstavenstva Sixt AG, je v generácii tretím, kto vstúpil do rodinného obchodu.
  1970   Do prenájmu je zaradený aj prenájom nákladných automobilov.
  1977   Získanie licencie"Budget rent a car" pre Nemecko. Všetky Sixt stanice sú teda zaradené do medzinárodnej siete tretej najväčšej spoločnosti zaoberajúcimi sa prenájmom automobilov. Sixt otvára stanice na všetkých veľkých letiskách.
  1979   Získanie licencie "Carey-Limousine-Service", svetovej vedúcej spoločnosti v oblasti prenájmu automobilov s vodičom. Sixt sa pripája k 5 svetadielom, 50 krajinám a 400 mestám s pokrytou rezervačnou sieťou v tejto sfére.
  1980   Založenie "Auto Leasing GmbH"(ASL) spoločne s Disko group v Dusseldorfe.
  1982   Zmena názvu z "Auto Sixt" na " Sixt Autovermietung GmbH". Logo "Sixt/Budget"
  1986   Činnosť na trhu zahajuje " Sixt Aktiengesellschaft".
  1987   Založenie "Sixt Leasing GmbH".
  1990   "Sixt Autovermietung Schweitz" zahajuje svoju činnosť.
  1992   Zriadenie Sixt pobočiek na železničných staniciach ICE.
  1993   Spoločnosti Sixt group a Sixt AG vytvárajú holdingovú spoločnosť. Rozvetvenie obchodu pod hlavičkou "Sixt GmbH & Co Autovermietung KG".
  1994   Celoeurópska spolupráca s "Deutsche Lufthansa AG". Sixt sa stáva hlavným partnerom programu Lufthansa Miles More. Zahájenie CarExpress servisu. Sixt sa stáva vedúcou autopožičovňou v Nemecku.
  1995   Spolupráca s nemeckou železnicou. Sixt je prvá spoločnosť uvedená na internete.
  1996   "Sixt Leasing GmbH" sa transformuje na "Sixt Leasing AG". Prvá na svete: samoobslužné automaty pre prenájom automobilov. Služba CarExpress OnBoard spolu s Lufthansou. Prvá pobočka v Rakúsku otvorená na letisku vo Viedni.
  1997   Zahájená činnosť "Sixt Travel GmbH". Sixt podpisuje zmluvu o spolupráci s nemeckým autoklubom ADAC. Väčšinový podiel v spoločnosti "MOHAG Motorwagen Handelgesellschaft". Sixt zakladá rezervačné centrum v Rostocku so 150 zamestnancami. Vo Francúzsku otvorených 130 staníc, na letiskách v Paríži, Nice, Lyone a Bordeaux. Sixt začína pôsobiť vo Veľkej Británii na všetkých veľkých letiskách. Sixt sa stáva partnerom British airways Executive club, Deutsche BA a South African Airways.
  1998   Sixt otvára pobočky na všetkých veľkých letiskách v Taliansku, Irsku, Holandsku, Maďarsku, Malte, Španielsku, Portugalsku, Českej Republike, Tunisku, Maroku, Martinique, Guadeloupe, La Reunionu a Novom Zélande. Sixt teraz vlastní o 1000 pobočiek viac v Európe, rezervačné centrum vo Washingtone ( USA ), obchodné oddelenie v Los Angeles, Miami, New Yorku, Toronte a Austrálii. Sixt preberá kompletne celý " Sixt Travel GmbH ". Uzavreté zmluvy o spolupráci so strategicky dôležitými aerolíniami ako sú United Airlines/ Mileage Plus, výhradný partner Air Littoral a Lauda Air, Air France " Frequence Plus " a KLM " Flying Dutchman" a rovnako tak i obchodný partner z EI AI a ostatných Frequent Traveller Clubs. Sixt sa stáva tiež partnerom Qualiflyer programu a výhradným partnerom Hilton Hotels v Európe a Hilton HHonors na celom svete.
  1999   Sixt podpisuje zmluvu s Dollar Rent a Car, jednou z vedúcich autopožičovní v Amerike, takže sa stáva súčasťou jedného z nejväčších trhov v tejto oblasti na svete.
  2000   Sixt zakladá obchodnú základňu e-commerce pre vozidlá a cestovanie a zakladá spoločnosť "e-Sixt AG".
       
  História CZ - SK
  1998   Sixt zahájil svoju činnosť v Českej republike v decembri 1998 reprezentovaný firmou Speed Rent a.s., Sixt Franchisee. Otvorené boli kancelárie na pražskom letisku Ruzyně a v centre Prahy. Od počiatku svojej činnosti ponúka Sixt ČR ako jedna z mála autopožičovní on-line prepojenie medzi všetkými európskymi a svetovými Sixt stanicami. Rezervácie vozu kdekoľvek na svete sú tvorené priamo, bez zbytočného čakania. V rámci svojho programu tiež ponúka Sixt zadarmo vystavenie kariet SixtExpress, ktoré urýchlia a spohodlnia prenájom v ktorejkoľvek pobočke na svete.
  I. - VI. 1999   Z dôvodu rozširovania obchodu boli na začiatku roku 1999 otvorené ďalšie pobočky, a to v Karlových Varoch a v Brne na letisku a v centre mesta. Obchod a záujem klientov začal postupne rásť a s ním i veľkosť vozového parku, ktorý v tej dobe činil viac než 100 vozidiel takých značiek, ako je Volkswagen, Ford, Škoda a predovšetkým plná škála vozidiel Mercedes-Benz, ktoré Sixt požičiava ako jediná autopožičovňa v Českej republike na krátkodobé prenájmy. Nechýbajú tu ani vozidla terénne, kabriolety, alebo luxusné limuzíny, ktoré dotvárajú najširšú modelovú ponuku zo všetkých autopožičovní na českom trhu.
  VII. - XII. 1999   V septembri 1999 otvára Sixt svoju prvú pobočku na Slovensku, a to v centre Bratislavy - v hoteli Holiday Inn. Nasleduje otvorenie ďalšej dôležitej stanice - bratislavského letiska.
  I. - VI. 2000   Počiatkom roku 2000 otvára Sixt ďalšiu pobočku v Českej republike. Vybrné boli České Budejovice a to z dôvodu svojho výhodného umiestnenia na mape Českej republiky. V tejto dobe taktiež rozširuje Sixt ČR svoju ponuku na prenájmy motocyklov, lodí a motorových člnov, vodných skútrov a obytných vozidiel. Zastúpené sú renomované značky ako Aprilia, Sessa Marine, Yamaha alebo Hymer. Sixt teda opäť ako prvý zareagoval na prianie a požiadavky náročných klientov. Počiatkom roku 2000 obsahuje vozový park už viac než 150 vozidiel. Tieto sa každých 6 mesiacov obmieňajú, aby klient mal vždy vozidlo nové, teda bez závad a v perfektnom stave, na čo Sixt ČR kladie veľký dôraz. Z dôvodu početných prianí klientov na vrátenie vozidiel aj v iných lokalitách v republike otvára Sixt v polovici roku 2000 ďalšie pobočky v Kladne, Plzni, Liberci, Hradci Královom, Olomouci a Novom Jičíne.
  VII. - XII. 2000   V septembri 2000 zriaďuje Sixt ako jedna z hlavných autopožičovní vozidlá pre zasadanie Mezinárodného menového fondu, a to predovšetkým vozy zn. Mercedes-Benz. V tejto dobe sa Sixt ČR zaraďuje taktiež do programu Sixt Global Chauffeur Drive, jednej z najväčších sietí prenájmov vozidiel s vodičom na svete. Uzatvára sa spolupráca s hotelom Four Seasons.
  2001   Počiatkom roku 2001 zriaďuje Sixt ČR ďalšiu kanceláriu na Slovensku v Košiciach na letisku a v Prahe 10. Bola zahájena spolupráca s pražským hotelom Hilton podľa celosvetovej zmluvy.